Ücretsiz Başlangıç Programı
Recorder Prodigies (8-13 Yaş)

Recorder Prodigies (8-13 Yaş)

prodigies icon

Recorder Prodigies Programı, Prodigies tekniği ile blok flüt eğitimi sunan video-animasyon dersleri ve performance tracklerden oluşan bir eğitim programıdır. Program, blok flüt üzerinde notaların pozisyonları ile başlar (G - A - B) ve ilgili notaların yer aldığı performance trackler ile devam eder. Squire adı verilen bu bölümden sonra, Knight adı verilen ve E, G, A pozisyonlarını gösteren video animasyonlar, yine bu notaların yer aldığı performance trackler programın 2. bölümünü oluşturur.

Sertifikasyon :Recorder  Prodigies Seviyesi’nin 1. yılını (Grade 1/Recorder ve 2. Yılını (Grade 2/Recorder) bitiren öğrenciler, eğitim gördükleri yılı kapsayan değerlendirme (assesment) sınavlarında başarılı oldukları takdirde, Seviye Sertifikalarını (Certificate of Grade) almaya hak kazanırlar.

Kazanım :Recorder Prodigies Programı’nı bitiren öğrenciler, blok flüt üzerinde 60’a yakın eseri solo olarak performe edebilecek bir seviyeye ulaşırlar.Programın Lord/Lady adı verilen 3. bölümünde daha önce verilen nota pozisyonlarına C ve D notaları eklenir. Bu notalarla beraber performance trackler bu bölümde daha da zenginleşir.Programın King/Queen bölümünde performance tracklerde ritim eşliklerini, Dragon bölümünde ise F nota pozisyonunu görebilmekteyiz.

Recorder Prodigies performance trackleri, blok flütle performe edilmesinin yanında deskbeller de kullanılarak çok sesli orkestralar oluşturulması anlamında büyük önem arzeder.