Ücretsiz Başlangıç Programı
ProdigiesMusic Felsefesi

ProdigiesMusic Felsefesi

prodigies icon

Müziği Sadeleştirme ;

Prodigies, müziği öğretmek için sayıları, renkleri, solfej isimlerini ve şifreleri kullanır. Bu teknik, müziği karmaşık yapıdan uzaklaştırır, müziğin temellerini öğrenmek için daha basit ve anlaşılır hale getirir.

Bireysel Notalara Maruz Kalma ;

Çocuklar işitsel gelişimleri için, kritik dönemleri boyunca bireysel notalara ve küçük nota gruplarına odaklanır. Bu durum, çocukların genel formlarını kazandıkları yıllarda tipik bir piyano dersinden daha fazla müzikal öğrenmeye izin verir.

Hatasız Öğrenme  ;

Prodigies çocuklar için renkli, erişilebilir ve eğlenceli müzik derslerinden oluşmaktadır. Video serileri uyum içinde şarkı söylemeye, ses perdesi ve ritim için iyi bir his geliştirmeye yönelik pratik bir yaklaşıma odaklanmıştır.

ProdigiesMusic Sistemi, çocukların çalınan ve duyulan notaların hangi notalara ait olduğunu hisseden kulağa (Absolute Pitch) sahip olmalarını ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlar.

Beyin Temelli Müzik Öğretimi ;

ProdigiesMusic Sistemi, el işaretleri ile solfej yapılarak kinestetik öğrenmeyi sağlar. Müziğin sayılarla (scale degrees), nota isimleriyle (C,D,E), el işaretleri ve renklerle (Hand-Sign & Colours) öğrenilmesini sağlar. 

Müziğe Kolay Erişebilme ;

ProdigiesMusic Sisteminde çalınması kolay enstrümanlar (deskbell, boomwhackers,xylophone, resonator bells v.b.), konseptler ve video animasyonlar müziği daha erişilebilir hale getirir.